Zanim zabierzesz swojego zwierzaka do weterynarza, umów się na wizytę. Możesz to zrobić przez telefon, ale niektóre gabinety mają systemy rezerwacji online. Kiedy zadzwonisz, aby umówić się na wizytę, będziesz musiał zarejestrować swoje zwierzę w przychodni i odpowiedzieć na kilka pytań. Pytania te pomogą recepcjoniście ustalić, czy zwierzę wymaga pilnej opieki, czy jest po prostu chore. Upewnij się, że jesteś szczery co do powodu, dla którego potrzebujesz wizyty u lekarza weterynarii.
Kiedy przyjedziesz do kliniki, upewnij się, że masz przy sobie poprzednią dokumentację medyczną swojego zwierzęcia. Przynieś próbki kupy i siuśków swojego zwierzęcia. Jeśli nie znasz historii choroby swojego zwierzęcia, możesz poprosić recepcjonistę o ich dostarczenie. Jeśli u Twojego zwierzęcia występowały w przeszłości alergie, zabierz ze sobą jego aktualne leki. Jeśli Twój zwierzak jest senny lub nerwowy, nie karm go tuż przed wizytą. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą jego ulubiony przysmak. Nie zapomnij zabrać go ze sobą, jeśli ma trudności z usiedzeniem w miejscu.
Lekarz weterynarii może udzielić ograniczonych wskazówek przez telefon, nie widząc Twojego zwierzęcia osobiście. Najlepiej jednak umówić się na wizytę. W przeciwnym razie lekarz może być bardzo zajęty lub nie będzie w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie aż do późniejszego terminu. Dlatego od razu umów się na wizytę. Zapisuj informacje na temat diety i nawyków ruchowych swojego zwierzęcia. Zmiany te mogą być ważną wskazówką, która pomoże recepcjoniście określić, kiedy powinieneś zabrać swojego pupila do weterynarza.
Ustalanie terminów wizyt u lekarza weterynarii może być trudne. Podczas gdy lekarz weterynarii powinien zawsze starać się dostosować do harmonogramu swojego klienta, klient z poważnym schorzeniem może potrzebować wizyty u innego lekarza. Jeśli lekarz nie będzie mógł przyjąć pacjenta w innym dniu, może zaistnieć konieczność przyjęcia go do szpitala, gdzie będzie mógł zostać zbadany pomiędzy wizytami.
Przed umówieniem się na wizytę należy poznać koszt wizyty u weterynarza. Niektórzy lekarze weterynarii pobierają wysokie opłaty za zabiegi, podczas gdy inni stosują niższe stawki za rutynowe badania kontrolne. Warto wiedzieć, czego potrzebuje Twoje zwierzę i na co Cię stać, zanim umówisz się na wizytę. Nie bój się zadawać pytań – lekarze weterynarii są po to, aby Ci pomóc. W końcu to Ty jesteś tym, który musi zapłacić za wizytę.
Chociaż umówienie się na wizytę w najwcześniejszym możliwym terminie może być wygodne, nie jest to rozwiązanie idealne. Będziesz musiał czekać 30 minut, co nie jest praktyczne, jeśli Twoje zwierzę potrzebuje nagłej pomocy. Na szczęście istnieją sposoby na uniknięcie tego problemu, takie jak umówienie się na wizytę przez Internet. To ułatwi sprawę zarówno Tobie, jak i Twojemu zwierzęciu. Jeśli jednak nie masz czasu na umówienie się na wizytę, rozważ umówienie się na nią w przychodni, w której mieszkasz.
Umów się na wizytę u lekarza weterynarii natychmiast po zauważeniu objawów. Czasami lekarze weterynarii są w trakcie operacji i Twój zwierzak może potrzebować pilnej wizyty. Nawet jeśli są oni dostępni w normalnych godzinach pracy, to i tak będą zajęci innym krytycznie chorym zwierzęciem. Umówienie się na wizytę u weterynarza pozwoli zaoszczędzić czas i zapewni zdrowie zwierzęcia. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz, aby Twój zwierzak był zdrowy i szczęśliwy.
Pamiętaj, że dzień po świętach jest najbardziej pracowitym dniem w gabinecie weterynaryjnym. Jeśli zabierasz swojego psa do weterynarza na kąpiel lub czyszczenie uszu, unikaj tego dnia. Będziesz zestresowany i może Ci być trudno wrócić do domu tego dnia. Nowe zwierzę może mieć wiele pytań dotyczących zdrowia i wymagać dokładniejszych badań niż stare.
Chociaż niektóre zwierzęta nie wymagają każdorazowej wizyty u weterynarza, to jednak problemy behawioralne często wymagają takiej wizyty. Te, które zachowują się w sposób nietypowy, wymagają wizyty u weterynarza. Jeśli jednak nie są one poważne, być może jesteś we właściwym miejscu. Jeśli nie jesteś pewien, porozmawiaj z weterynarzem i podziel się swoimi obawami. Być może będzie on w stanie doradzić, jak najlepiej radzić sobie z typowymi problemami, które mogą dotyczyć psów niektórych ras lub rozmiarów.
Podobne