Gabinet Weterynaryjny – Kocurek

Idealne miejsce jeżeli szukasz informacji prosto od weterynarza. Piszemy tak jak potrafimy, ale zrozumiale i dla każdego.

Pierwsza wizyta u weterynarza z psem jak się przygotować?

Pierwsza wizyta u weterynarza z psem jak się przygotować?

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z rosyjskiniebieski.com

Lekarz weterynarii jest drugą najważniejszą osobą w życiu psa, a jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego nowego pupila, jest umówienie się na wizytę. Lekarze weterynarii mają dwa główne cele: utrzymywać zwierzęta w zdrowiu i pomagać im, gdy zachorują. Psy mogą zachować zdrowie dzięki ćwiczeniom, doskonałemu odżywianiu i stałej opiece lekarskiej. Lekarz weterynarii może pomóc Ci we wszystkich trzech elementach zdrowego stylu życia, a także udzieli Ci wskazówek i porad, jak utrzymać w zdrowiu Twoje zwierzę. Podczas przygotowań do pierwszej wizyty u lekarza weterynarii podajemy kilka wskazówek, które sprawią, że podróż będzie mniej stresująca.

Zanim zabierzesz psa do weterynarza, postaraj się przyzwyczaić go do samochodu. Spróbuj umieścić transporter dla szczeniąt na tylnym siedzeniu lub po stronie pasażera. Przykryj transporter i unikaj dostarczania zwierzęciu bodźców wzrokowych, zwłaszcza jeśli pies jest duży. Unikaj podawania psu obfitego posiłku przed wizytą u weterynarza, ponieważ może to wywołać chorobę lokomocyjną. Słuchaj muzyki klasycznej lub łagodnej, która może uspokoić system nerwowy zwierzęcia.

Pierwsza wizyta u lekarza weterynarii jest emocjonalnym przeżyciem zarówno dla Ciebie, jak i Twojego zwierzęcia. Być może spędziłeś miesiące na przygotowaniach do przyjęcia nowego towarzysza, a nawet zorganizowałeś zajęcia szkoleniowe lub wizytę w psim parku. Jednak jeszcze ważniejsze jest to, że musisz zaplanować wizytę wstępną u lekarza weterynarii. Zapewni to Twojemu zwierzęciu komfort i dobre samopoczucie, a Tobie pozwoli lepiej poznać nowego towarzysza.

Zanim pies pójdzie do weterynarza, zabierz go na spacer lub pobierz próbkę kału. Próbkę możesz pobrać w domu, ale wygodniej będzie, jeśli zabierzesz ją ze sobą. Jeśli Twój pupil jest szczególnie energiczny, zabierz go na spacer. Nie karm go przed wizytą. Podczas wizyty spraw mu radość pochwałami i smakołykami. Weterynarz na pewno się ucieszy, że przyszedłeś.

Jeśli masz obawy, upewnij się, że Twój zwierzak wie, że nie ma nic przeciwko temu, aby się denerwować. Zwierzęta wyczuwają Twoją energię i będą ją odzwierciedlać. Zachowaj więc spokój i radość w obecności swojego psa. Upewnij się, że w poczekalni masz pod ręką garść smakołyków. Następnie powtarzaj tę sekwencję, aż pies zbliży się do Twojej ręki. Gdy pies zbliży się do Ciebie, powiedz „dotknij” i pozwól mu się obwąchać.

Czytaj również:   Agresywny kot u weterynarza - jak sobie poradzić?

Jeśli Twój nowy pies został uratowany, pierwsza wizyta będzie miała zupełnie inny przebieg. Ponieważ psy i koty trafiają do schronisk z różnych powodów, możesz otrzymać szczegółową dokumentację dotyczącą osobowości i warunków życia zwierzęcia. Lekarz weterynarii może być zmuszony do przeprowadzenia bardziej szczegółowego badania lub dodatkowych testów w celu wykluczenia wszelkich schorzeń. Możesz również oczekiwać, że lekarz weterynarii udzieli Ci pomocy i zaleceń opartych na jego doświadczeniu i wykształceniu.

Przed pierwszą wizytą u weterynarza upewnij się, że zebrałeś wszystkie niezbędne informacje na temat stanu zdrowia szczeniaka. W zależności od wieku i rasy zwierzęcia może być konieczne wypełnienie różnych formularzy. Powinieneś także zanotować objawy występujące u Twojego szczeniaka, aby lekarz mógł postawić właściwą diagnozę. Możesz także zanotować ostatnie szczepienia szczeniaka i odnotować wszelkie negatywne reakcje. W końcu Twój szczeniak przyzwyczai się do otoczenia gabinetu weterynaryjnego i personelu.

Po przywiezieniu szczeniaka do lekarza weterynarii, lekarz przeprowadzi pełne badanie fizykalne, w tym dokładne sprawdzenie serca i płuc szczeniaka. Zbada również oczy, uszy, jamę ustną, skórę i zęby pod kątem ewentualnych nieprawidłowości. Podczas badania Ty i Twój pies powinniście otrzymać smakołyki, aby wizyta przebiegła jak najsprawniej.

Szczeniak powinien odwiedzić lekarza weterynarii jak najszybciej po urodzeniu. Jest to bardzo ważne, ponieważ nawet najzdrowszy szczeniak może chorować. Lekarz weterynarii będzie mógł od razu rozpocząć leczenie, jeśli przyprowadzisz szczeniaka do weterynarza podczas pierwszej wizyty. Pierwsza wizyta u weterynarza to nerwowe przeżycie dla Ciebie i Twojego nowego psa, dlatego weź sobie do serca te wskazówki i spraw, aby to doświadczenie było pozytywne.

Podobne