Ogólnie rzecz biorąc, strój lekarza weterynarii jest bardzo profesjonalny. Niektórzy lekarze weterynarii noszą spódnicę lub koszulkę bez rękawów, jednak większość wybiera bardziej swobodny strój biznesowy. W niektórych przypadkach lekarze weterynarii nawet nie zwracają uwagi na to, w co się ubierają. Większość z nich pracuje już w podobnych rolach. W każdym z tych przypadków należy ubrać się odpowiednio, aby nie narazić się na kłopoty.
W ankiecie przeprowadzonej wśród właścicieli zwierząt domowych naukowcy zapytali ludzi o ich preferencje dotyczące stroju weterynarza. Najczęściej wymienianymi strojami były: fartuch chirurgiczny, spodnie khaki i biały fartuch laboratoryjny. Najmniej preferowany był strój formalny, a najrzadziej koszula i dżinsy. Wyniki tego badania mogą pomóc w doprecyzowaniu zasad dress code’u w Twoim gabinecie. Wyniki ankiety powinny również pomóc lekarzom weterynarii, którzy nie są pewni, jak się ubrać.
Uniformy różnią się w zależności od płci, ale technicy weterynarii powinni nosić wygodne ubrania, które można prać w pralce i które są odporne na zapachy. Należy również upewnić się, że ubranie można łatwo zmienić i zdjąć na czas zabiegów chirurgicznych. Niektóre lekarki weterynarii kpią sobie również z oldschoolowego wyglądu, na który składa się biały trencz, dżinsy typu mom jeans i koszulka z wypalonymi na powietrzu zwierzętami. Jednak to właśnie ten ostatni strój jest ich ulubionym. Jeśli chcesz zrobić wrażenie na klientach, rozważ zatrudnienie technika weterynarii zamiast aspirującego weterynarza.
Ubierając się na rozmowę kwalifikacyjną, zastanów się, z jakim typem lekarza weterynarii zamierzasz się spotkać. Większość studentów weterynarii nosi strój typu business-casual. Istnieją jednak pewne wyjątki od tej reguły. Studenci mogą założyć spodnie khaki i koszulkę polo. W większości przypadków studenci powinni unikać noszenia ubrań do ćwiczeń lub ubrań z krzykliwym t-shirtem i czapką. Niektórzy uczniowie noszą nawet trampki.
Podobne