Gabinet Weterynaryjny – Kocurek

Idealne miejsce jeżeli szukasz informacji prosto od weterynarza. Piszemy tak jak potrafimy, ale zrozumiale i dla każdego.

Ile kosztuje wyjęcie kleszcza u weterynarza

Ile kosztuje wyjęcie kleszcza u weterynarza

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje usunięcie kleszcza u Twojego psa, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że jest to mniej niż 10 centów! W tym artykule dowiesz się, co musisz wiedzieć. Najważniejszym czynnikiem jest umiejscowienie kleszcza. W zależności od tego, gdzie przyczepił się do psa, może być konieczne usunięcie go za pomocą wody z mydłem lub antyseptycznego peelingu. Jeśli nie masz czasu na stosowanie środków antyseptycznych, wystarczy ciepła woda z mydłem.

Można też spróbować spalić kleszcza zapałką lub posmarować go wazeliną, aby się go pozbyć. Pamiętaj jednak, że te metody mogą spowodować większe uszkodzenia skóry zwierzęcia i zwiększyć ryzyko przeniesienia chorób. Pamiętaj także, aby nigdy nie zostawiać zwierząt domowych w pobliżu otwartego ognia, gdyż może to być dla nich szkodliwe. Jeśli uda Ci się usunąć kleszcza, upewnij się, że został on usunięty w całości. Należy również poszukać jego odnóży i części gębowych.

Ceny za wytępienie kleszczy są bardzo zróżnicowane w zależności od kliniki. Koszt jednego zabiegu może wynosić do 100 USD, a w zależności od stopnia zarażenia nawet do 150 USD lub więcej. W zależności od miejsca i rodzaju obecnych kleszczy, wielokrotne zabiegi mogą kosztować od 200 do 600 dolarów. Siedem do ośmiu zabiegów może kosztować nawet 450 dolarów, więc najlepiej poprosić weterynarza o wycenę.

Oprócz usunięcia kleszcza, weterynarz prawdopodobnie będzie musiał zbadać psa pod kątem obecności innych kleszczy, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że kleszcz znajduje się w więcej niż jednym miejscu na ciele psa. Ważne jest, aby jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii, aby mieć pewność, że Twój pies jest wolny od tych paskudnych owadów. A jeśli kleszcz już przyczepił się do Twojego psa, lekarz weterynarii zaleci stosowanie środków zapobiegawczych przez kilka następnych miesięcy, aby uniknąć dalszego zarażenia.

Czytaj również:   Chip dla psa cena u weterynarza

Wybór bezpiecznego i skutecznego leku ma zasadnicze znaczenie w zapobieganiu zarażania się kleszczy. Chociaż profilaktyka jest zawsze najlepszym lekarstwem, ważne jest również, aby co sześć miesięcy przeprowadzać kompleksowe badania w gabinecie lekarza weterynarii. Weterynaryjne leczenie inwazji kleszczy znacznie wzrosło w ostatnich latach, a 2-tygodniowy kurs doksycykliny lub amoksycyliny może kosztować 400 dolarów lub więcej. Badanie krwi kosztuje zazwyczaj około 80 centów za sztukę, w zależności od zastosowanej metody.

Podczas usuwania kleszcza lekarz weterynarii użyje specjalistycznego narzędzia zwanego Tick Twister, aby uchwycić kleszcza. Nacięcie na narzędziu jest dobrym miejscem do umieszczenia głowy kleszcza, a następnie obracania narzędzia do momentu oddzielenia się kleszcza od ciała. Wówczas kleszcz zostanie uwolniony ze skóry psa. Dla bezpieczeństwa, przed rozpoczęciem procesu, narzędzie należy zdezynfekować alkoholem.

Proces usuwania kleszczy rozpoczyna się od dokładnego zbadania danego obszaru. Profesjonalny tępiciel kleszczy będzie w stanie zidentyfikować wszystkie problematyczne miejsca. W większości przypadków cena usługi usuwania kleszczy obejmuje zarówno inspekcję przed, jak i po eksterminacji. Jeśli po eksterminacji kleszcz nadal pozostaje, powinieneś zanieść go do lekarza weterynarii w celu dalszej oceny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kleszcz może przenosić choroby lub powodować inne objawy u Twojego zwierzęcia, dlatego najlepiej zasięgnąć drugiej opinii.

Podobne