Gabinet Weterynaryjny – Kocurek

Idealne miejsce jeżeli szukasz informacji prosto od weterynarza. Piszemy tak jak potrafimy, ale zrozumiale i dla każdego.

Co jak i gdzie – recepta od weterynarza

Co jak i gdzie – recepta od weterynarza

Jeśli jesteś właścicielem zwierzęcia domowego w Wielkiej Brytanii, recepta od lekarza weterynarii może okazać się zbawienna. Lekarze weterynarii są kompleksowym doradcą w zakresie potrzeb zdrowotnych Twojego zwierzęcia i często od razu podają leki. Są one idealne w nagłych wypadkach, ale wielu weterynarzy oferuje także długoterminowe, mniej pilne leki. Oczywiście recepta pozwala na wykupienie ich w innych aptekach. Oprócz tego, że jest to tańsze, recepty są często regulowane przez FDA.

PetScripts współpracuje z australijskimi farmaceutami, więc recepta wystawiona przez lekarza weterynarii będzie autentyczna. Jeśli Twój lekarz weterynarii nie jest pewien, możesz do niego zadzwonić i wyjaśnić swoją sytuację. Jeśli nie czujesz się komfortowo z ich usługami, nie wahaj się poprosić o innego lekarza weterynarii. Z przyjemnością odpowiedzą oni na wszelkie pytania dotyczące wystawianych przez nich recept. Możesz nawet znaleźć wzór recepty, aby zaoszczędzić sobie czasu.

Recepta weterynaryjna powinna zawierać imię i nazwisko pacjenta, a także nazwisko lekarza weterynarii, który ją przepisał. Powinna również zawierać adnotację „tylko do leczenia zwierząt” lub coś podobnego. Oczywiście, powinno być też kliniczne uzasadnienie zastosowania leku. Recepta taka jest ważna tylko wtedy, gdy została wypisana przez lekarza weterynarii zarejestrowanego w RCVS, a jej przerabianie jest nielegalne.

Recepta weterynaryjna może być ważna przez okres do 6 miesięcy. W zależności od rodzaju leku, recepta może wymagać odnowienia w krótszym lub dłuższym odstępie czasu. Jeśli jednak Twoje zwierzę wymaga regularnego przyjmowania leku, lekarz weterynarii może zalecić cotygodniowe lub comiesięczne wizyty. Jeśli natomiast stosujesz insulinę w przypadku choroby przewlekłej, recepta weterynarza może wymagać częstszego monitorowania.

Chociaż etykiety leków weterynaryjnych mają zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa pacjentów, w wielu przypadkach doszło do błędu. Na przykład, jeśli lek jest niezwykle silny i wymaga dużego posiłku, dawka może nie być odpowiednia dla psa. W takich sytuacjach skuteczna komunikacja zaczyna się od etykiet na receptach weterynaryjnych. Powinieneś znać wszystkie te szczegóły, aby móc wydać właściwy lek.

Czytaj również:   Jak wygląda leczenie ambulatoryjne kota?

Recepta weterynaryjna jest regulowana przez prawo UE. O wystawieniu recepty weterynaryjnej decydują kwalifikacje i wykształcenie lekarza weterynarii. Istnieją dwie klasy leków dostępnych wyłącznie na receptę od lekarza weterynarii. Są to POM-V i POM-VPS. Jeśli właściciel zwierzęcia nie otrzyma recepty od lekarza weterynarii, nie mogą być one sprzedawane. Leki weterynaryjne można znaleźć w Internecie lub w hurtowniach weterynaryjnych.

Podobne