Gabinet Weterynaryjny – Kocurek

Idealne miejsce jeżeli szukasz informacji prosto od weterynarza. Piszemy tak jak potrafimy, ale zrozumiale i dla każdego.

Co gryzie weterynarza?

Co gryzie weterynarza?

W wielu przypadkach brak apetytu pozwala stwierdzić, czy coś jest nie tak z Twoim zwierzęciem. Spadek apetytu może być oznaką poważnej choroby, takiej jak schorzenia wątroby lub nerek. Może być również spowodowany infekcją lub bólem w dowolnym miejscu ciała. Lekarz weterynarii może zdiagnozować problem, wykonując badania diagnostyczne, w tym badania krwi. Bez względu na przyczynę braku apetytu u Twojego zwierzęcia, ważne jest, aby jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii.

Jeśli Twój pies dławi się kamieniami, powinieneś jak najszybciej zabrać je do weterynarza. Mogą one nie tylko spowodować uszkodzenie zębów, ale także spowodować zadławienie. Ząbkujące szczeniaki potrzebują wielu zabawek do żucia, które pomogą im się zrelaksować, natomiast dorosły pies, który uwielbia żuć kamienie, powinien zostać zbadany przez lekarza weterynarii. Zachowanie polegające na jedzeniu kamieni może być wynikiem nudy lub niepokoju. Lekarz weterynarii może zdiagnozować przyczynę takiego zachowania zwierzęcia i zaproponować sposoby ograniczenia jego zamiłowania do kamieni.

Podobne

Czytaj również:   Ile kosztuje wizyta u weterynarza